Dita e gjashtë e javës së orientimit për studentët e vitit të parë

Sot, më datë 14/10/2024, në ditën e gjashtë të orientimit dhe informimit të studentëve të rinj, vazhduam me prezantimin e koordinatorëve të Klubeve Studentore! 🎓
Gjatë këtij takimi të veçantë, studentët u njohën me 10 klubet që ofrohen në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja:
Klubi i Sportit 🏃‍♂️
Klubi i Ambientalistëve 🌱
Klubi i Vullnetarizmit 🤝
Klubi i Artit 🎨
Klubi i Teatrit 🎭
Klubi i Muzikës 🎶
Klubi ICT 💻
Klubi i Debatit 🗣️
Klubi Letrar 📚
Klubi i Përgatitjes së Revistës Studentore/Newsletter FGJH 📰
Klubet studentore shërbejnë për disa qëllime të rëndësishme, si:
Zhvillimi i aftësive: mundësi për të zhvilluar aftësi të reja dhe për të rritur kapacitetin profesional.
Angazhimi social: mundësi për të kontribuuar në komunitet dhe për të bërë një ndryshim pozitiv.
Rritja e rrjetëzimit: njohje me studentë të tjerë dhe krijimi i lidhjeve të dobishme.
Shprehja krijuese: mundësi për të shprehur kreativitetin tuaj në fusha të ndryshme.
Zhvillimi akademik: mundësi për të thelluar njohuritë tuaja në fusha të caktuara dhe për të zhvilluar mendimin kritik.
Mbeshtetje dhe mirëqenie: atmosferë mbështetjeje dhe bashkëpunimi mes studentëve.
Kulturë dhe traditë: mundësi për të promovuar dhe ruajtur kulturën dhe traditat.
Në përgjithësi, klubet studentore janë një mundësi e shkëlqyer për të pasuruar përvojën universitare dhe për të ndihmuar në formimin e individëve të kompletuar.
Shpresojmë që të gjithë studentët të angazhohen aktivisht dhe të shfrytëzojnë mundësitë që ofrohen!
Bashkohuni me ne dhe bëni përvojën tuaj akademike më të pasur dhe të paharrueshme! 💪✨
#JavëOrientimi #FGJH #KlubetStudentore #StudentëtTanë #BashkohuMeNe