“Sa dhe si nxirret në pah trashëgimia kulturore nëpërmjet komunikimit”

“Sa dhe si nxirret në pah trashëgimia kulturore nëpërmjet komunikimit” është botimi me përmbledhjen e kumtesave të mbajtura në konferencën me të njëjtin titull në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja, UT. Ky aktivitet i Universitetit të Tiranës u mbështet në realizimin  dhe botimin e tij nga partnerët e përheshërm:Agjensia Universitetare Frankofonisë  dhe Ambasada Franceze në Tiranë. Prof. Pierre Frustier, Prof. asoc Bernard Dosti, Prof.dr. Esmeralda Kromidha, Prof.dr Saverina Pasho, Dr. Drita Rira, Prof.asoc. Lindita Latifi, Prof. as.dr. Sofia Delijorgji, Prof.as.dr. Ardiana Hyso, Dr. Andi Rembeci etj., janë disa nga emrat e studjuesve që kanë dhënë rekomandime e sygjerime lidhur me mënyrat e duhura të komunikimit për promovimin sa më të mirë të  trashëginmisë tonë kulturore përmes studimeve të tyre shkencore.

“Sa dhe si nxirret në pah trashëgimia kulturore nëpërmjet komunikimit”