Data dhe ora e përurimit të Laboratorëve digjital të interpretimit të Gjuhës së Shenjave Shqipe si edhe Platforma e ndëveprimit FGJH-Biznese

🏫📅Në datën 21.02.2024, ora 10:00, në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja do të përurohen Laboratorët digjital të interpretimit të Gjuhës së Shenjave Shqipe si edhe Platforma e ndëveprimit FGJH-Biznese.
👉🏻Laboratorët e Gjuhës së Shenjave Shqipe janë fryt i projekteve të FGJH-së për krijimin e infrastrukturës didaktike-mësimore dhe laboratorike në funksion të programit të studimit Bachelor në interpretimin e Gjuhës së Shenjave financuar nga MAS dhe AKKSHI.
💻Platforma ndërvepruese e punësimit FGJH-Biznese do të shërbejë për të lidhur studentët e Fakultetit të Gjuhëve të Huaja me kompanitë për punësimin e tyre si dhe në zhvillimin e projekteve e praktikave profesionale, një risi kjo për institucionet e arsimit të lartë.😊
🇬🇧🏫On Wednesday, February 21st 2024, at 10:00 a.m., at the Faculty of Foreign Languages, the Digital Laboratories for the Albanian Sign Language Interpretation, as well as the FFL-Business Platform will be inaugurated.
👉🏻These laboratories are the fruit of the FFL projects for the creation of didactic-teaching and laboratory infrastructure in function of the Bachelor study program in Albanian Sign Language Interpretation funded by MES and NASRI.
💻This interactive employment platform FFL-Business will serve to connect our students with various companies for their employment as well as to develop projects and professional practices, being now an innovation for higher education institutions.😊