Mbi procedurat e aplikimit të shtetasve të huaj me diploma të huaja të shkollës së mesme

Bazuar në udhëzimin e Ministres së Arsimit dhe Sportit nr.16,datë 29.06.2022 “Për disa ndryshime dhe shtesa në udhëzimin nr.10, datë 15.05.2019 “Për procedurat e aplikimit dhe të regjistrimit në institucionet e arsimit të lartë“,i ndryshuar,pika 1 gërma d/ii në lidhje me procedurat e aplikimit të shtetasve të huaj me diplomë të huaj të shkollës së mesme,ju informojmë se afatet e aplikimit do të jenë në datat 05-12 Shtator 2022.

Dokumentet e nevojshme për aplikim të kandidatëve shtetas të huaj për të dy ciklet e studimit

Mandati

DOKUMENTET E NEVOJSHME PER APLIKIM TË KANDIDATËVE SHTETAS TË HUAJ PER TE DY CIKLET E STUDIMIT
Shtetas te Huaj