Njoftim për leksion të hapur në sallën 307 nga një pedagog dhe kërkues në universitetin Université Bordeaux- Montaigne – UFR.

Në kuadër të zhvillimit të leksioneve të hapura nga profesore vendas dhe të ftuar në lëndën “Organizma ndërkombëtare dhe komunikimi ndërinstitucional”, në datë 08/05/2018, ora 17:30, në sallën 307, do të jetë i pranishëm z. Nicolas PATIN, pedagog dhe kerkues ne universitetin Université Bordeaux- Montaigne – UFR, i cili do të mbajë një leksion të hapur me temë”Evropa, dje dhe sot: sfida dhe perspektiva në këndvështrimin e Gjermanisë”.
 Leksioni do të mbahet në gjuhën angleze dhe paraqet një interes të veçantë në kuadër të realizimit të programit të lëndës.
 Pjesëmarrja juaj është e domosdoshme.