Në kuadrin e ndërkombëtarizimit të FGjH – UT   ?? ??
Fakulteti i Gjuhëve të Huaja mirëpriti pedagogë të Universitetit të Poitiers-Francë në auditoret e tij.
Një marrëveshje e njohjes së diplomave respektive të Masterit të Didaktilës së gjuhës frënge për studentët që do të ndjekin 1 semestër ose 1 vit akademik në fakultetet respektive është nënshkruar.
Profesorët: Isabelle Million Zumstein, Freiderikos Valetopoulos, Stéphanie Gobet Jacob, Arber Shtembari bënë një prezantim të programeve të studimit dhe kërkimit të fakultetit të tyre.
Kolegë dhe studentë ishin të pranishëm në konferencën e
Prof. Arbër Shtëmbari – “Ankthi gjuhësor tek studentët e vitit të parë gjatë mësimit të gjuhës së dytë: Rezultate dhe perspektiva pedagogjike”
Takime dhe konferenca të tjera do të vijojnë gjatë javës!