5 Korrik, 2023

Day

Hispanike
Konferenca e VII Ndërkombëtare për Letërsinë dhe Gjuhësinë Hispanike-Universiteti i Stambollit, Fakulteti i Letërsisë, Prill 2023 Bashkëorganizator në Simpoziumin Ndërkombetar mbi Letërsinë dhe Lingusitikën Hispanike, organizuar në bashēpunim me Universitetin e Stambollit, Universitetin e Ankarasë dhe Fakultetin e Giuhēve te Huaja, Departamenti i Gjuhës Spanjolle.
Lexo më shumë
Fakulteti i Gjuhëve të Huaja, Universiteti i Tiranës, organizon Konferencën Shkencore Ndërkombëtare “Didaktika e gjuhëve dhe kulturave të huaja: Nga politikat gjuhësore në qasjet për një kompetencë të shumëgjuhësisë ” në bashkëpunim me: • Universitetin e Korçës; • Universitetin e Shkodrës; • Universitetin e Vlorës; • Universitetin e Durrësit; • Universitetin e Prishtinës- Kosovë; • Kolegjin Universitar...
Lexo më shumë